AL YAZMALIM

Tanıtımlar

AL YAZMALIM

2011

 

Kapalı bir kasaba yaşamı içinde bir ayrık otu gibi büyümüş özgür  ruhlu güzeller güzeli  Asiye dere tepe dolaşırken , kasabanın   bitimindeki  motokros pistinde  antrenman yaparken küçük bir kaza   yapan  sevimli  yakışıklı  muzip    İlyas ile tanışır. Bu ilk görüşte aşk   birkaç günde başdöndürücü bir  hızla  tırmanırken,  sorunlar da  beraberinde gelir. İlyas’ın en büyük hayali  motorkrosta Türkiye şampiyonu olmaktır,  kendisini  eğiten  ve birkaç yıl önce  kaybettiği  yarışçı abisinin yarım kalan  üşünü  gerçekleştirecek  ve onu anısını  onurlandıracaktır. Asiye ise evlenme çağındadır, güzelliği nedeni ile cazip talipleri sıraya dizilmiştir. İlyas beş kuruşsuzdur, güç bela   babasının tamirhanesinde topladığı  kırık dökük  motorlarla yarışlara  girmektedir, yarış tutkusu  yüzünden  bir baltaya  sap olamamıştır  .  İlyas  Asiye’yi  düşlerine inandırmakta zorlanmaktadır. Asiye ise bir yuva kurmayı ,  aşklarını her şeyin üzerinde görmektedir. Ailesi  onu biran önce iyi bir taliple evlendirmek için baskı yaparken ,  Asiye ve İlyas  bir gün birlikte olurlar. 

Asiye  bekaretini  kaybetmeyi   İlyas’ın gözünde modern bir kız gibi görünmek uğruna  önemsemiyormuş gibi yaparken ,  İlyas da  Asiye’nin  rahat tavırlarını  kendisini gelip geçici bir macera   gibi  gördüğüne yorar. Aralarına giren soğukluk  iki ay sonra Asiye’nin hamile olduğunu  öğrenen İlyas’ın  Asiye’yi bir gece  gelip evinden alıp motorunun arkasına atıp gecelikle ailesinin evine götürmesi ile son bulur. Ancak küçük bir sorun vardır. İlyas  kızı ailesine  bırakacak  ve  tekrar yarışa dönecektir. Asiye  bütün baskı  ve  geleneklere   başkaldırarak  ,  hamile kalmış ve mecburen evlenilen değil de sevilen bir kız gibi evlenmekte  kararlıdır   ve  ailesinin yanına geri döner. İlyas gelecek ,  ona güzelce evlenme teklif edecek, ailesinden isteyecek ve  güzel bir düğün yapacaktır. Hamile olduğu gerçeği  dik başlı Asiye’yi  yolundan döndürmeyecektir.

Delişmen Asiye ve  tutkuyla   düşlerini kovalayan bir bir yarışları kazanarak yükselen İlyas’ın baba evindeki bir odaya  sıkışmış   fırtınalı evliliği zamanla ikisini de yorar. İlyas  her yeni yarışı kazandıkça  Asiye umudunu kaybeder, başka bir dünya  deli gibi sevdiği adamı  yavaşça ele geçirmektedir.  İlyas ise  aile kavramı  ,  aşk  yuva kurmak gibi   konular ile onu bekleyen büyük başarılarla dolu zengin dünya arasında  seçim yapmakta zorlanmakta, ruhunun iki  yönünü de doyurmak  uğruna  yalancı bir insana dönüşmekte , masumiyetini  kaybetmektedir..  Daha bebek doğmadan yolları ayrılırken Asiye’nin karşısına depremde bebeğini ve karısını kaybetmiş kırık  temiz bir adam olan Cemşit çıkar.

Cemşit  ,  Asiye’yi ve yeni  doğan  bebeği -kaybettiği  ailesinin yerine koyacak, mistik bir  önseziyle onların kaybettiklerinin yerine   gönderildiğini düşünecektir.

İlyas zengin ve başarılı  bir  adam olarak  ,  Cemşit’in alabalık çiftliğinde bir yaşam kurmaya çalışan  Asiye’yi hoyratça  geri almaya çalışırken hata üzerine  hata yapacak ,  Cemşit ise  sessiz  alçakgönüllü  ve beklentisiz  sevgisiyle  Asiye ve  küçük oğlu Memo’nun    kalbini derinden kazanacaktır.  

Asiye  aşkın fırtınalı günlerinden sonra  bu dingin sevgide huzur bulurken, Cemşit  sonunda  artık  bir aile olduklarını ,  güvenli sulara girdiklerini düşünmektedir. İlyas  daha olgunlaşmış  ve akıllanmış  bir  adam  olarak  tekrar Asiye’nin yaşamına girecek  huzur ,  güven  , sevgiye  emek vermek  gibi  kavramları tersyüz ederek  Asiye’nin içindeki aşkı tutuşturacak ve yaşamlarını allak bullak edecektir.  

Yapım Ay Yapım
Yapımcı Kerem Çatay
Yönetmen Ali Bilgin
Senaryo Mahir Ergun
Müzik Toygar Işıklı - Cahit Berkay

Videolar

Posterler

Abone Olun...

En güncel haberleri ilk gören olmak ister misiniz?